Kominy bez zmartwień, czyli kominy z naturalnego pumeksu wulkanicznego.
Opublikowano 11.07.2024 23:28. Ostatnia modyfikacja 19.10.2024 16:10Rekomendowane do domów z drewna, chat krytych strzechą, drewnianym gontem, czyli do budynków, w których komin musi być w najwyższym stopniu niezawodny. Nawet podczas pożaru komina. Przy 1000°C w kominie przez pół godziny, jego temperatura zewnętrzna wzrasta tylko o 1°C! Zapewniają więc tego typu budynkom pewne i trwałe bezpieczeństwo.
Są niezastąpione w remontowanych starych domach (często z drewnianymi stropami), w których wymienia się zdegradowane stare kominy ceglane. Idealne do domów energooszcz. z rekuperacją. Przechodzą test szczelności budynku, będący elementem audytu energetycznego domu.
System składa się tylko z jednej powtarzalnej kształtki, która idealnie spełnia wszystkie funkcje trzech elementów składowych każdego ceramiczno-betonowego komina. Jeden moduł zastępuje cienką wewnętrzną rurę ceramiczną, wełnę mineralną i zewnętrzny pustak konstrukcyjny. Nie ma groźby pęknięcia ceramicznego trójnika, gdyż jego po prostu tam nie ma. Nie ma też kontrowersyjnej wełny skalnej, gdyż jest niepotrzebna. Budowa modułu jest maksymalnie uproszczona.
W górnej części kształtki jest okrągła niecka, w dolnej wypustka. Jedno w drugie idealnie pasuje. System jest bardzo prosty w montażu jak klocki dla dzieci. Pumeks z lawy wulkanicznej jest lekki, więc można go stawiać bez pomocnika. Producent dopuszcza zmontowanie jego przez każdego biegłego technicznie właściciela budynku lub inną osobę, nie będącą specjalistyczną firmą, udzielając na komin 30-letniej gwarancji.
W przypadku montażu komina ceramiczno-betonowego, ryzyko popełnienia rażących błędów wykonawczych, wpływających na bezpieczeństwo domowników jest tak duże, że nawet firmy, które stawiają te kominy na co dzień, popełniają notorycznie te same błędy.
Na etapie stawiania pumeksowego komina, nie musimy martwić się na jakiej wysokości umieścić trójnik, jak to jest w przypadku ogólnodostępnych kominów systemowych. Gdy przyjdzie na to czas, podobnie jak w dawnym kominie ceglanym, łatwo wykonamy otwór przyłączeniowy w miejscu, gdzie będzie potrzebny. Jest to niezwykle ważna zaleta tych kominów, a kominów ceramiczno-betonowych wada.
Tel. 606756498. Więcej: www.salonsobkowiak.pl/kominy-rodzaje-problemy-rady.php#kominy-z-pumeksu-wulkanicznego
Link do filmu z dziecinnie prostym montażem komina:
https://www.youtube.com/watch?v=t7L1PfSM8KE