Odszkodowanie i zadośćuczynienie za założoną blokadę na koło samochodu

Opublikowano 05.03.2026 22:19. Ostatnia modyfikacja 05.03.2026 22:19
Jest możliwość dochodzenia roszczeń odszkodowawczych w związku z założeniem blokady na koło pojazdu przez straż miejską, policję lub inne uprawnione służby porządkowe. Warto podkreślić,
iż przedmiotem potencjalnych roszczeń nie są jedynie sytuacje związane z ewentualnym uszkodzeniem pojazdu, takie jak zarysowanie felgi czy inne szkody materialne powstałe w trakcie zakładania lub zdejmowania blokady. W wielu przypadkach możliwe jest również dochodzenie roszczeń o charakterze szerszym, obejmujących zarówno odszkodowanie, jak i zadośćuczynienie za naruszenie praw właściciela pojazdu lub nieprawidłowości proceduralne związane z zastosowaniem tego środka.
Do analizy i ewentualnego prowadzenia przyjmowane są sprawy dotyczące zdarzeń, które miały miejsce w okresie do trzech lat wstecz.
Zapraszam do kontaktu
Telefon: 601 94… E-mail: korzyscik@…